Pôžičky pre nezamestnaných

Banky nezamestnaným nepožičiavajú aj napriek tomu, že nezamestnaní majú často iný pravideľný príjem. Čo v prípade ak si potrebujete požičiať, ale momentálne neviete dokladovať svoj príjem od zamestnávatela?  Vyskúšajte pôžičky pre nezamestnaných.

Dostupné pôžičky aj pre nezamestnaných

Nikto od vás nebude vyžadovať dokladovanie príjmov a úver vybavíte bez zbytočnej byrokracie.  Nabankové spoločnosti vám požičajú, narozdiel od banky pretože ste pre nich rizikový klient.

Nevýhodou pôžičky pre nezamestnaných je výška úrokovej sadzby a RPMN (ročná percentuálna miera nákladov). Jedná sa o formu odmeny za poskytnutie rizikovej pôžičky. RPMN môže presiahnuť až 80% s úrokovou sadzbou až cez 30%. Avšak tento údaj je často skreslujúci, pretože pôžičky pre nezamestnaných sa požičiavajú na krátku dobu, kde splatnosť je často len pár dní.

Na poskytnutie tejto pôžičky musí byť žiadateľ starší ako 18 rokov. Jednou z najjednoduchších foriem, ako získať pôžičku pre nezamestnaných bez ručenia je pôžička na zmenku, kde nepotrebujete žiadne ručenie.